Znamení zla

     Znamení zla je hrůzostrašným podpisem lorda Voldemorta. Po famfrpálovém mistroství světa v HP4 "z temnoty vyrazilo cosi obrovského, zeleného a třpitivého... Byla to obrovská lebka složená z něčeho, co vypadalo jako smaragdové hvězdy, které místo jazyka vyčníval z úst veliký had". Voldemortovi následovníci mají na pažích stejný symbol, který nabývá na viditelnosti spolu s tím, jak Voldemort získává sílu a je stále blíž.
Znamení zla je obdoba ďáblova znamení, známého ze středověku. Podle jistého středověkého démonologa zanecává ďábel na lidech své znamení, zejména pak na těch, které považuje za své stoupence. Toto znamení mívá různý tvar a různou velikost. Někdy připomíná králíka, jindy stopu ropuchy, pavouka, štěně či plcha. Bývá otištěno na nejintimnějších částech těla. Muži ho mají třeba pod víčky, v podpaží, na rtech či na ramenou. Ženy ho obvykle mívají na ňadrech nebo na ohambí. Nástrojem, který toto znamení zanechává, není nic jiného než ďáblův spár.
     Lovci čarodějnic brali často za ďáblovo znamení různé jizvy, znamínka, bradavice, piha či jiné vady pleti.
Morsmorde - Povel, po jehož vyslovení se objevuje Znamení zla. Ve francouzštině toto znamená "ochutnat smrt", takže to je případné heslo Smrtijedů.